transport zwłok z belgii

Transport zwłok z Belgii

Belgia to jeden z najbogatszych krajów w Europie, dlatego też stanowi bardzo atrakcyjny kierunek migracji dla Polaków. Tamtejsze firmy oferują zatrudnienie w różnych branżach. Dodatkowo pracodawcy, dbając o swoich pracowników, oferują wysokie standardy bycia, a zarobki są nieporównywalnie większe od tych w Polsce. Istnieje wielu zalet życia w Belgii, a jedną z najpopularniejszych jest życie na wysokim poziomie.

Z powodu licznej ilości Polonii w Belgii transport zwłok z tamtejszych terenów jest również często organizowany. 

Transport ciała z Belgii - cena?

Ceny za transport już od 6 499 zł

Odległość z Belgii do Polski jest ważną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę przy transferze zmarłej osoby. Antwerpia, na przykład, ma inne koszty transportu niż Mons. Wszystkie te czynniki mają wpływ na cenę. Z drugiej strony gwarantujemy całkowitą otwartość, jeśli chodzi o warunki współpracy, a także terminową realizację zamówień. Cieszymy się na współpracę z Państwem w nadchodzących dniach! Naszym zawodowym obowiązkiem jest przekazanie osoby zmarłej z innego kraju w sposób godny. Jeśli potrzebują Państwo więcej informacji, można skontaktować się z nami telefonicznie.

ile trwa transport z niemiec

W razie niepewności lub pytań zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią. Otrzymają Państwo darmową wycenę transportu oraz odpowiedź na nurtujące pytania.

transport zwłok z niemiec cena

Do rozpoczęcia współpracy, potrzebujemy upoważnienia, dzięki któremu będziemy mogli sprowadzić ciało osoby zmarłej. Dokumenty znajdują się do pobrania po naciśnięciu przycisku FORMLUARZ.

W cenie transportu zmarłego z Belgii wliczone są:

  • Urna lub trumna ze specjalnym wkładem metalowym
  • Zezwolenie Starosty lub Prezydenta Miasta, któremu podlega cmentarz, na sprowadzenie ciała lub prochów z Belgii i pochowanie w Polsce,
  • Oświadczenie medyczne wykluczające jako przyczynę śmierci chorobę zakaźną,
  • Akt zgonu zwykły lub na formularzu międzynarodowym,
  • Zezwolenie na pochowanie ciała wydane przez władze belgijskie (permis d’inhumer),
  • Zaświadczenie miejscowych władz, że zwłoki zostały włożone do metalowej trumny,
  • Zaświadczenie władz miejscowych ze zgodą na wywiezienie zwłok z Belgii (laisser-passer mortuaire).

transport zwłok cennik

Ile czasu zajmuje transport zwłok z Belgii?

Transport ciał z Belgii do Polski może trwać długo, w zależności od procedury. Dlaczego? Ponieważ wiąże się z tym wiele formalności i wysiłku, zarówno pod względem formalnym, jak i w zakresie postępowania ze szczątkami zmarłego po fakcie.

Transport zmarłego z Belgii do Polski trwa zaledwie niecały tydzień, ponieważ CARCADIA ma duże doświadczenie w transporcie zmarłych z Belgii do Polski.

Czy przysługuje zasiłek pogrzebowy?

Wiele osób pyta, czy mogą uzyskać pomoc finansową na pogrzeb, gdy ukochana osoba umiera za granicą. W kontekście belgijskim pojęcie świadczenia z tytułu śmierci nie istnieje. Osoby, które chcą pozostawić spuściznę finansową dla swoich bliskich, kupują tylko prywatne ubezpieczenie na życie.

Zasiłek pogrzebowy przysługuje więc osobom w Polsce i pozostawią po sobie najbliższych krewnych (małżonka, dziecko, rodziców, rodzeństwo lub dziadków). Szczególnie w przypadku pogrzebów zagranicznych, CARCADIA może pomóc Państwu w uzyskaniu świadczenia, ponieważ instytucje odpowiedzialne za jego wypłatę mogą nie poinformować Państwa o takiej możliwości. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt pod numerem telefonu (+48) 602 615 498 lub 601 396 914.

Gdzie lepiej dokonać kremacji w Polsce czy w Belgii?

Przyjeżdżają do Belgii dla pieniędzy i poprawie życia, ale nie myślą o tym, co by było, gdyby tam umarli. Kiedy ukochana osoba umiera niespodziewanie, rodzina pozostaje nieprzygotowana, zarówno pod względem osobistym, jak i ekonomicznym. W związku z tym jesteśmy tutaj, aby pomóc. Czy belgijska kremacja jest lepsza od polskiej? Czy będzie bardziej przystępne cenowo? Niestety, ale z wieloletnim doświadczeniem CARCADIA może stwierdzić, że kremacja w Belgii jest nieopłacalna. Wynika to z kursu Euro oraz z faktu, że trzeba przeprowadzeniu szeregu formalności w belgijskich urzędach. 500-700 euro to zakres ceny kremacji na terenie Belgii w zależności od lokalizacji. Zalecamy więc sprowadzenie zmarłego do Polski i skremowanie go u nas!

Wynika to z faktu, że nasz zakład pogrzebowy wykonuje kremacje we własnym zakresie. Posiadamy własne krematorium. Można skrócić o tydzień czas między ostatnim obrzędem pożegnalnym a kremacją. Pod względem cenowym mamy jedne z najbardziej konkurencyjnych cen w Polsce i Europie!

Dlatego zachęcamy do kontaktu z Zakładem Pogrzebowym CARCADIA!

transport zwłok z europy

Gwarantowany spokój

Podczas transportu ciała z Belgii do Polski pozostajemy w stałym kontakcie z bliskimi zmarłego. Na podstawie podanych informacji szacujemy czas ceremonii oraz przewidywaną datę pogrzebu w kraju ojczystym. Jeśli chcielibyście Państwo otrzymać bezpłatną, dokładną wycenę, prosimy o kontakt! Transport zwłok z innego kraju wiąże się nie tylko z koniecznością uzyskania wymaganych licencji i zezwoleń, ale również z koniecznością uiszczenia odpowiednich opłat na rzecz władz.