Galeria

Karawana, czyli samochód, który został specjalnie zmodyfikowany do transportu zmarłych przez dom pogrzebowy, który spełnia wszystkie niezbędne wymogi prawne.

W naszym zakładzie pogrzebowym są to Mercedesy Vito, które zostały specjalnie przygotowane przez firmę zewnętrzną do transportu ciał na dalekie odległości. Wszystkie niezbędne modyfikacje są szczegółowo określone w przepisach dotyczących pojazdów specjalnych. Za pomocą solidnej, wodoszczelnej, trwale połączonej grodzi przedział kierowcy musi być odcięty od przestrzeni przeznaczonej do przewozu trumny ze zwłokami zmarłego. Jeśli to możliwe, podłoga powinna być wykonana z materiałów, które mogą być łatwo czyszczone i są odporne na działanie silnych środków dezynfekujących. Wyposażona jest również w wózek z podwójną podłogą, która zabezpiecza trumnę przed przesuwaniem się oraz klimatyzację. Auta zostały zarejestrowane jako pojazdy specjalne oraz odebrane przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Według obecnego prawa ciało zmarłego na odległość ponad 60 kilometrów może przewieźć tylko samochód wyposażony w chłodnie. Zastosowanie takiej komory pozwala na transport zwłok na duże odległości. Chroni ciało przed szkodliwymi zmianami, szczególnie w okresie od maja do września. Oczywiście, że posiadamy w naszej flocie auta dostosowane do transportu zwłok z Niemiec, Belgii czy Holandii.

Transport zwłok dzięki tak przygotowanemu pojazdowi spełnia wszystkie normy prawne, dzięki czemu nie musicie obawiać się o konsekwencje lub problemy związane z transportem zwłok. Nasza firma CARCADIA znajdujemy się ponad 30 lat rynku, cechuje nas pełen profesjonalizm i rzetelność. Zapraszamy do kontaktu z nami tel. 602 615 498 lub 601 396 914