Poradnik pogrzebowy

Niezmiernie ciężko jest przewidzieć moment odejścia naszych ukochanych. Można powiedzieć, że przychodzi niespodziewanie i zdecydowanie za szybko. W momencie, gdy wszystko staje się faktem, powinniśmy pomyśleć o organizacji pogrzebu. Zdajemy sobie sprawę, że towarzyszy temu stres, dlatego CARCADIA pomaga w organizacji pogrzebu. Zdobywane przez lata doświadczenie, pozwoliło nam stworzyć dla Państwa poradnik, w którym znajdują się niezbędne informacje, które przydadzą się w tych ciężkich chwilach.

dom pogrzebowy Bełchatów

"Śmierć przychodzi cicho. Niezapowiedziana, nieproszona. Nigdy nie ma na nią odpowiedniej chwili, jest zawsze gościem nie na czas..."

Co zrobić jeżeli śmierć nastąpi w domu?

  1. W momencie, gdy osoba zmarła w godzinach 6.00-14.00 należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu w celu zgłoszenia zgonu. Natomiast, gdy śmierć następuje popołudniu lub w nocy niezbędne jest wezwanie pogotowia.  
  2. W chwili stwierdzenia śmierci i wystawienia aktu zgonu prosimy o kontakt z naszym zakładem pogrzebowym, który jest do Państwa dyspozycji przez całą dobę 7 dni w tygodniu.  
  3. Nasza firma odbierze ciało zmarłego i załatwi wszystkie niezbędne formalności. W razie konieczności dostarczenia dodatkowych dokumentów skontaktujemy się z Państwem. 

 

Co zrobić jeżeli śmierć nastąpi w szpitalu?

  1. Niezbędne jest odebranie ze szpitala karty zgonu.  
  2. Skontaktowanie się z personelem szpitalnym, w celu uzyskania informacji czy będzie przeprowadzana autopsja (istnieje możliwość złożenia pisma chcąc odstąpić od sekcji, jeżeli Państwo sobie nie życzą) 
  3. Wraz z kartą zgonu i dowodem tożsamości (dowód osobisty lub paszport) prosimy o udanie się do Urzędu Stanu Cywilnego w celu uzyskania aktu zgonu.  
  4. Z uzyskanym dokumentem udać się do siedziby naszej firmy.