O nas

Dom Pogrzebowy „CARCADIA”

Nasz dom pogrzebowy powstał z myślą o zagwarantowaniu naszym klientom najwyższej, niespotykanej dotąd w Polsce jakości usług. Przy budowie domu kierowaliśmy się wiedzą i doświadczeniem, które zdobyliśmy na przestrzeni lat pracy w branży pogrzebowej. Doskonale znamy potrzeby naszych klientów i wiemy, że organizacja pochówku bliskiej osoby to ogromny stres, dlatego zdecydowaliśmy się zapewnić żałobnikom maksymalny komfort oraz wygodę.

Pomieszczenia domu pogrzebowego Carcadia były przygotowane z myślą o klientach i są w pełni do Państwa dyspozycji – między innymi dwie kaplice, kafeteria, sala na konsolacje. Gwarantujemy poczucie prywatności, intymności i spokoju. Nasza doświadczona, profesjonalna obsługa jest gotowa w każdej chwili służyć Państwu pomocą.

Każde powierzone nam zlecenie traktujemy indywidualnie. Jesteśmy do Państwa dyspozycji codziennie przez całą dobę – przyjmujemy zlecenia, zapewniamy doradztwo formalno-prawne oraz służymy radą, wiedzą i doświadczeniem.


Zdjęcia

dom pogrzebowy Bełchatów
sala pożegnań bełchatów
krematorium

Historia zakładu

Geneza firmy sięga roku 1979 roku, kiedy to wuj obecnego właściciela Domu Pogrzebowego „Carcadia” Grzegorz Węglewski zaczął w przydomowym warsztacie stolarskim produkować trumny. To właśnie Grzegorz Węglewski był pomysłodawcą i inicjatorem wejścia w branżę funeralną i otworzenia rodzinnego zakładu pogrzebowego, który początkowo mieścił się w miejscowości Szczerców. W latach siedemdziesiątych XX wieku w niewielkich miejscowościach w Polsce nie było specjalistycznych zakładów oferujących usługi pogrzebowe. Rodziny we własnym zakresie przygotowywały osobę zmarłą do pochówku. Nie było również karawanów przystosowanych do transportu zmarłych, więc przewiezienie zmarłego było możliwe jedynie, dzięki uprzejmości osób, które posiadały samochód. W kondukcie pogrzebowym trumny z ciałem zmarłego nie nieśli pracownicy zakładu, a mężczyźni z rodziny czy sąsiedztwa. Z tych właśnie powodów otworzenie zakładu pogrzebowego w niewielkiej miejscowości było atrakcyjnym przedsięwzięciem. W roku 1985 ówczesny właściciel zmarł, a prowadzeniem działalności zajęła się siostra wraz z mężem Henrykiem Kąkalec, rodzice obecnego właściciela. Małżeństwo w czasie prowadzenia działalności otworzyło kwiaciarnię w Szczercowie, przez co poszerzyło usługi oferowane przez firmę m.in. o sprzedaż kwiatów na ceremonie pogrzebowe. Henryk Kąkalec prowadził zakład pogrzebowy aż do chwili śmierci.  

W 1992 roku działalność przejął obecny właściciel, który początkowo oferował swoje usługi jedynie na terenie Szczercowa. Jednak w 2001 roku podjął decyzje o przeniesieniu działalności do większego miasta i wraz ze wspólnikiem otworzył zakład pogrzebowy w Bełchatowie. Wówczas przedsiębiorstwo pogrzebowe “Carcadia” mieściło się w wynajmowanym budynku w okolicy centrum miasta i w niewielkiej odległości od szpitala powiatowego. Właściciele zakupili początkowo jeden nowy przystosowany do transportu osób zmarłych karawan i samochód osobowy służący do przewozu księdza na ceremonię pogrzebową. W firmie zatrudniano wtedy 6 pracowników, którzy zajmowali się obsługą ceremonii. 

W tamtym czasie na terenie Bełchatowa działalność prowadziło kilka zakładów pogrzebowych, jednak zaledwie jedna z firm oferowała usługi o podobnym charakterze i zbliżonej jakości. W związku z wysoką jakością oferowanych usług i zdobyciem zaufania wśród klientów firma zaczęła się rozrastać i zdobywać coraz większe udziały na rynku. Wraz z rozwojem działalności zwiększało się zapotrzebowanie na pracowników i zaplecze technologiczne. W celu niezaprzepaszczenia szansy, jaką dawała zwiększająca się liczba klientów i zapotrzebowanie na coraz to nowe usługi, jakie może oferować przedsiębiorstwo pogrzebowe jeden z właścicieli Dariusz Kąkalec wraz z żoną w 2006 roku podjęli decyzję o zakupie działki położonej w atrakcyjnej lokalizacji przy jednej z głównych ulic, blisko centrum miasta i w sąsiedztwie cmentarza.  

W 2009 roku rozpoczęto budowę nowoczesnego budynku. Po 4 latach budowa została ukończona i w styczniu 2013 roku siedzibę przeniesiono do nowego miejsca. W nowej lokalizacji firmy znajduje się biuro, kwiaciarnia, dwie kaplice pożegnalne, w których rodzina i znajomi mogą pożegnać się z najbliższą osobą przed kremacją i ceremonią pogrzebową oraz sala wystawowa, w której przedstawiony jest szeroki asortyment trumn i urn. W obiekcie znajduje się również sala do przygotowywania osoby zmarłej przed ceremonią i chłodnia mieszcząca 40 ciał. Dom Pogrzebowy mieści także salę na 120 osób, w której oferowane są przyjęcia konsolacyjne.  

Od października 2016 roku w firmie funkcjonuje własne krematorium, w którym działają dwa piece kremacyjne. Nasza firma dysponuje kilkunastoma karawanami, które zapewniają transport ciała w bezpieczny i godny sposób.