Kremacja

W naszym domu pogrzebowym CARCADIA w Bełchatowie wybudowaliśmy własne krematorium. Funkcjonuje ono od października 2016 roku, dzięki czemu należy do jednych z najnowocześniejszych w Polsce! Jako jedni z nie licznych w Polsce, posiadamy aż dwa piece kremacyjne! Dzięki świetnemu położeniu geograficznemu w centralnej Polsce nasz zakład stał się jednym z największych w kraju!

W naszym domu pogrzebowym CARCADIA gwarantujemy jedne z najniższych cen w Polsce. Tym samym chcemy, aby kremacja była dostępna dla każdego. Pogrzeb z kremacją jest zdecydowanie tańszą alternatywą niż tradycyjny pogrzeb z trumną. 

Rodzinom, które zdecydują się na kremację oferujemy doradztwo i wyjaśniamy wszelkie wątpliwości. Kremacja przeprowadzana jest z poszanowaniem godności osoby zmarłej i z uwzględnieniem preferencji jej rodziny. Do dyspozycji rodziny jest pokój pożegnalny, w którym można w ciszy i spokoju pożegnać się ze zmarłym.
Wbrew opiniom kremacja jest przyjazna dla środowiska, nie emituje szkodliwych substancji chemicznych. Jest to świetna alternatywa dla pochówku tradycyjnego.

Ile kosztuje Kremacja?

Kremacja jest coraz bardziej popularną opcją po śmierci bliskiej osoby, dlatego istotne jest zrozumienie związanych z nią kosztów. Koszty kremacji mogą się różnić w zależności od lokalizacji, wybranych dodatkowych usług oraz preferencji dotyczących ceremonii pogrzebowej.
W naszym zakładzie oferujemy klarowne informacje dotyczące kosztów kremacji
, aby zapewnić Państwu przejrzystość i wsparcie w tym trudnym czasie. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat naszych usług kremacyjnych i związanych z nimi kosztów.

Czy prochy można rozsypać nad morzem?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, rozsypywanie prochów nad morzem jest zabronione, nawet jeśli taka była ostatnia wola zmarłego. 

Urna musi być przechowywana w miejscu do tego przeznaczonym. W Polskim prawie jest to teren cmentarza, w tym grób lub kolumbarium.

Czy prochy można trzymać w domu?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat przechowywania prochów oraz
odpowiedzi na wszystkie Państwa pytania.

Jak przebiega Kremacja?

Do rozpoczęcia wszelkich formalności związanych z kremacją będą potrzebne: dowód tożsamości zmarłego, akt zgonu oraz zezwolenie na kremacje (zazwyczaj jest ono podpisywane przez jednego z członków rodziny w naszym zakładzie). Każda kremacja jest traktowana indywidualnie, zapewniamy profesjonalną obsługę oraz pomoc przy organizacji ceremonii pożegnalnej.

Kolejnym krokiem będzie wybór ubioru i trumny, w której zmarły zostanie skremowany. Posiadamy szeroki wybór odzieży, która została zaprojektowana z myślą o kremacji. Ze względów bezpieczeństwa, zalecamy wybrać odzież z naszego sklepu, ponieważ niewielkie metalowe elementy odzieży dostarczonej przez Państwo mogą uniemożliwić proces kremacji.  Nie wyklucza to jednak, że to Państwo, nie mogą dostarczyć odzieży, w której będzie skremowany zmarły. Ostateczna decyzja odnośnie wyboru ubioru i trumny należy zawsze do rodziny. Pracownicy naszego domu służą pomocą w każdy możliwy sposób.

Następnym krokiem będzie wybór urny, do której zostaną włożone prochy zmarłego. Zachęcamy do skorzystania z naszego nowopowstałego katalogu urn, który znajduje się tutaj. Oczywiście jeżeli Państwo nie będą usatysfakcjonowani urnami, które znajdują się na stronie internetowej, zapraszamy do naszego zakładu pogrzebowego. Na miejscu będą mieli Państwo okazję zobaczyć cały dostępny asortyment urn.

Po dokonaniu wszystkich wyborów nastaje czas na pożegnanie zmarłego. Rodzinie zmarłego udostępniamy sale pożegnalne, są to miejsca, gdzie w spokoju i zadumie można pożegnać bliską osobę. Nasz zakład pogrzebowy został stworzony z myślą o godnym pożegnaniu osoby, która odeszła z tego świata. Z kaplicy można skorzystać przed pogrzebem lub w dzień poprzedzający mszę.

Kolejnym krokiem jest transport urny do kościoła, w którym odbywa się msza pożegnalna. Po skończonej uroczystości kościelnej urna jest transportowana na cmentarz, na którym zostaną pochowane prochy zmarłego.

Czy można zorganizować ostatnie pożegnanie nad ciałem zmarłego?

Organizacja ostatniego pożegnania nad ciałem zmarłego jest ważnym i wzruszającym momentem dla bliskich.

W naszym zakładzie pogrzebowym oferujemy możliwość zorganizowania takiego pożegnania zgodnie z Państwa życzeniami i tradycjami. Nasz doświadczony personel jest przygotowany, by sprostać wszelkim oczekiwaniom i zapewnić godne pożegnanie dla zmarłego. Oferujemy wsparcie w organizacji ceremonii, przygotowaniu ciała zmarłego oraz wszelkich innych aspektach związanych z ostatnim pożegnaniem.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji i omówić szczegóły związane z organizacją tego ważnego wydarzenia.

Kiedy ciało zostaje skremowane?

Najpierw ciało zostaje skremowane (często w towarzystwie bliskiej rodziny i osoby duchownej), po czym uroczystości pogrzebowe takie jak msza i ostatnie pożegnanie odbywają się na cmentarzu przy urnie, w której znajdują się prochy zmarłego.

Rzadziej spotykaną praktyką jest, gdy msza odbywa się przed kremacją zwłok. Po skończonej ceremonii ciało jest zabierane do naszego krematorium, gdzie zostaje skremowane. Prochy trafiają do urny i są przetransportowane na miejsce pochówku.

Jak wybrać ubrania do kremacji?

Nasz zakład pogrzebowy oferuje specjalnie przygotowaną odzież, która zapewnia bezpieczną procedurę kremacji. Nasze ubrania są wykonane z materiałów, które są bezpieczne i odpowiednie na potrzeby kremacji, zapewniając szacunek i godność dla zmarłego.
Jednakże rozumiemy, że każda rodzina może mieć swoje preferencje i dlatego również pozwalamy rodzinie dostarczyć odzież, w której chciałaby, aby zmarły został skremowany. Jednakże z przyczyn bezpieczeństwa, odzież ta nie może zawierać żadnych elementów, które mogłyby zakłócić proces kremacji. Nasz personel jest do Państwa dyspozycji, aby udzielić dalszych informacji i odpowiedzieć na ewentualne pytania związane z wyborem odzieży na kremację.

Czy Kremacja jest bezpieczna dla środowiska?

Wbrew opiniom kremacja jest przyjazna dla środowiska, nie emituje szkodliwych substancji chemicznych.
Jest to świetna alternatywa dla pochówku tradycyjnego.

Kremacja – co warto o niej wiedzieć?

Polska firma jako jedna z pierwszych na świecie, wpadła na pomysł stworzenia pięknej i  niezwykle trwałej pamiątki po zmarłym. Wystarczy zaledwie 0,5g- 2g prochów, by stworzyć diament. Jest to unikalny sposób na zachowanie przy sobie, chociaż części osoby, której nie ma już na tym świecie.

Ciało podczas kremacji jest poddawane działaniu wysokiej temperatury od 800 do nawet 1200 stopni Celsjusza przez około godzinę.

Kremacja - informacje

Pogrzeby w Polsce coraz częściej odbywają się poprzez kremację. Obecnie około 25-30% pogrzebów obejmuje kremację. Eksperci spodziewają się, że w przyszłości odsetek ten będzie nadal wzrastał. Przyczynia się do tego szereg czynników. W przeciwieństwie do tradycyjnego pochówku pochówek urnowy zajmuje znacznie mniej miejsca, a urna może być zawsze umieszczona w grobowcu rodzinnym, choć nie zawsze jest to możliwe w przypadku trumny.

Ponadto większość polskich cmentarzy boryka się z problemem braku miejsc do pochówku. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę stronę finansową. Kremacja nie ma wygórowanej ceny, a w wielu sytuacjach tradycyjny pogrzeb jest droższy od pochówku urnowego. Ze względu na brak lakierowania i zdobień, trumna kremacyjna jest tańsza od typowej. Urna może potencjalnie kosztować setki, a nawet tysiące złotych, w zależności od materiału, z jakiego została wykonana. Polecamy zapoznać się z naszym katalogiem urn tutaj.

Istnieje wiele zmiennych, które decydują o tym, czy kremacja i spopielanie zwłok są akceptowane na całym świecie, czy też nie. Państwem, w którym odsetek dokonanych kremacji jest największy to Japonia. Zdecydowana większość, bo około 95% mieszkańców decyduje się na spalenie po śmierci. Niekorzystne położenie geograficzne Japonii oraz bardzo liczna populacja powoduje ciągły brak wolnych miejsc na tradycyjnych cmentarzach. W związku z tym kraj postanowił stać się niezwykle oszczędnym, przestano budować nowe cmentarze w stylu tradycyjnym, które zajmowały dużo miejsca, a nie można było tam pochować wielu osób. Zastąpiono je kolumbariami, znacznie mniejszymi, które mimo wszystko pomieszczą zdecydowanie więcej pomników zmarłych.

W Europie Zachodniej średni odsetek kremacji waha się w okolicy 70%. Na pierwszym stopniu podium w Europie znajdują się Szwajcaria. Prawie 90% mieszkańców wybrało pochówek kremacyjny. Na kolejnym miejscu na podium znajduje się Słowenia, w której ponad 80% wszystkich pogrzebów to te, w których zmarły został spopielony. Na trzecim miejscy ex aequo Szwecja, Dania i Czechy. W tym Państwach procent dokonanych kremacji jest nieznacznie niższy niż w Słowenii.

Amerykańskie statystyki dotyczące rodzaju pochówku, wbrew przekonaniom mówią, że niecałe 40% Amerykanów decyduje się na kremację. Można z tego wywnioskować, że Amerykanie są tak samo podzieleni jak Polacy.

W razie jakichkolwiek pytań proszę dzwonić pod nr tel.: (44) 633 05 81