Jak sprowadzić zwłoki z zagranicy?

Jak sprowadzić zmarłego z zagranicy?

Aby sprowadzić zmarłego z zagranicy, należy skontaktować się zakładem pogrzebowym, który świadczy usługi międzynarodowego transportu zmarłych, takich jak nasz.

Warto skorzystać z pomocy doświadczonego domu pogrzebowego, który ma doświadczenie w organizowaniu przewozu zmarłych z zagranicy. Pomożemy w uzyskaniu niezbędnych dokumentów, zorganizowaniu transportu oraz wypełnieniu wszelkich formalności.

Pamiętaj, że sprowadzanie zmarłego z zagranicy na własną rękę wiąże się z wieloma trudnościami i formalnościami, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy zakładu pogrzebowego.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu pod naszym całodobowym numerem telefonu.

Ile kosztuje transport zwłok?

Cena transportu zwłok z zagranicy przedewszystkim zależy od odległości skąd trzeba odebrać zwłoki. Ceny za transport zmarłego w Europie zaczynają się od… do… w krajach takich jak: . Droższy będzie transport z krajów takich jak: , gdzie ceny są w okolicach: .
W ekstremalnych przypadkach cena transportu zwłok z Azji, Ameryki lub Afryki może sięgać około…

Ile trwa transport zwłok?

Transport zwłok z zagranicy trwa zazwyczaj od 2 do 4 dni na terenie Unii Europejskiej. Jednak w niektórych przypadkach potrafi być to około tygodnia, wszystko w zależności od dystansu, do chłodni, w której znajdują się zwłoki.
W bardziej skomplikowanych przypadkach transport zwłok może zająć do około dwóch tygodni, jeżeli mówi o transporcie zwłok z Azji, Afryki lub USA.

Kto pokrywa koszty transportu zwłok z zagranicy?

Koszty transportu zmarłego pokrywa…

Czy można samemu przewieźć zmarłego?

Nie, nie można samemu przewieźć zmarłego z zagranicy. Według Polskie prawa może zrobić to jedynie wyspecjalizowana firma, taka jak nasza, która od lat zajmuje się transportem zmarłych. Posiadamy specjalnie przygotowane pojazdy do transportu zwłok, które posiadają wszystkie niezbędne dokumenty.

Co się stanie jeśli rodzina nie zdecyduje się na sprowadzenie zwłok do Polski?

Czy ubezpieczenie turystyczne pokrywa transport zwłok?

Jakie dokumenty są potrzebne do transportu zmarłego?

W Pańskim imieniu zdobędziemy niezbędne dokumenty. W zależności od przepisów danego kraju mogą być wymagane różne dokumenty, takie jak zgon, raport medyczny, zezwolenie na przetransportowanie ciała, a nawet tłumaczenie niektórych dokumentów na język kraju docelowego.

Następnie skontaktujemy się z ambasadą, w którym kraju zmarła osoba, aby przeprowadzić niezbędne procedury i dostarczymy dokumenty niezbędne do legalnego przetransportowania ciała do Polski.

Czy można przewieźć zwłoki samolotem?

W razie jakichkolwiek pytań proszę dzwonić pod nr tel.: (44) 633 05 81