transport zwłok z niemiec

Transport zwłok z Niemiec

Ze względu na bliskie sąsiedztwo Polski z Niemcami, silne więzi społeczne i handlowe oraz dobrze rozwiniętą sieć komunikacyjną, wielu Polaków mieszka i pracuje w Niemczech. Niemcy to bardzo atrakcyjny kierunek dla migracji Polaków. Podążanie w tamte strony szczególnie natężyło się po 2011 roku, kiedy poszerzono dostęp do legalnego zatrudnienia dla obcokrajowców. Należy podkreślić fakt, iż Niemcy to państwo z nami sąsiadujące, co wiąże się z nie tak dużą odległością od rodziny i ojczyzny. Jednak, zwłaszcza wśród starszych pokoleń, przywiązanie do Polski jest tak głębokie, że wielu nie wyobraża sobie, by po śmierci zostać pochowanym na innym cmentarzu niż ten w swoim kraju.

Z powodu ogromnej liczby Polaków u naszych zachodnich sąsiadów, nasze samochody odbierają osoby zmarłe z Niemiec i transportują zwłoki do Polski wielokrotnie w miesiącu.  

Ile kosztuje transport zwłok z Niemiec?

Ceny transportu zwłok zaczynają się od 5499 zł

Całkowity koszt transportu zwłok z Niemiec do Polski jest uzależniony od zakresu usługi, jak również od odległości pomiędzy miejscem zamieszkania zmarłego a miejscem docelowym.  Transport z Berlina, na przykład, będzie rozliczany inaczej niż transport z Hamburga. W rezultacie zmienne te mają wpływ na ostateczną wycenę. Obiecujemy pełną otwartość w zakresie warunków i okoliczności współpracy, a także szybką realizację zamówień. Naszym pierwszym obowiązkiem jako profesjonalistów jest przetransportowanie ciała z innego kraju w sposób uprzejmy i pełen szacunku. W celu uzyskania dodatkowych informacji można skontaktować się z naszą kancelarią telefonicznie.

ile trwa transport z niemiec

Zapraszamy do kontaktu z nami w celu uzyskania dokładnej wyceny lub odpowiedzi na ewentualne pytania dotyczące transportu zmarłego:

transport zwłok z niemiec cena

Aby rozpocząć pracę nad Pańskim zleceniem, potrzebujemy upoważnienia do sprowadzenia osoby zmarłej, które znajduje się do pobrania po naciśnięciu przycisku.

W koszt transportu zwłok z Niemiec do Polski wliczone są:

 • Trumna z wkładem metalowym lub zwykła urna, lub inny artykuł z naszego magazynu do wyboru.
 • Zezwolenie na przewiezienie zwłok z Niemiec i pochowanie ich na cmentarzu w Polsce od starostwa lub urzędu miasta.
 • Świadectwo zgonu w Niemczech (Todesbescheinigung)
 • Zezwolenie władz lokalnych na przewóz zwłok z Niemiec do Polski (Leichenpass)
 • Świadectwo zgonu w Niemczech (Sterberukunde)
 • Na papierze międzynarodowym, niemiecki akt zgonu (Internationale Sterbeurkunde)
 • Dokument od władz lokalnych stwierdzający, że przekazanie ciała odbywa się zgodnie z prawem.
 • Dokument medyczny stwierdzający, że zgon nie został spowodowany chorobą zakaźną.
 • Zgoda konsula na przewiezienie zmarłego do Polski
 • Wymagane są tłumaczenia tych dokumentów przez tłumacza przysięgłego.
 • Świadectwo kremacji (w przypadku transportu urny z prochami)

transport zwłok cennik

Ile trwa transport zwłok z Niemiec?

Procedury poprzedzające transport zwłok z Niemiec do Polski są z reguły czasochłonne. Wynika to z faktu, że wymagają one zdobycia wielu dokumentów i wykonania obszernych prac – zarówno formalnych, jak i związanych ze zwłokami zmarłego.

Ponieważ CARCADIA posiada ogromne doświadczenie w przewozie zmarłych z Niemiec, czas transportu zmarłego z Niemiec do Polski jest dość krótki, od 3 do 7 dni, z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych procesów.

Ile wynosi w Niemczech zasiłek pogrzebowy?

W trudnych czasach po śmierci osoby, która zmarła poza granicami, może pojawić się pytanie, czy można uzyskać pomoc finansową na zaplanowanie, i przeprowadzenie pochówku. W Niemczech nie istnieje coś takiego jak zasiłek pogrzebowy. Prywatne ubezpieczenie na życie kupują tylko ci, którzy chcą zapewnić swoim bliskim pomoc finansową w razie swojej śmierci.

W związku z tym istnieje możliwość uzyskania zasiłku pogrzebowego w Polsce, jeśli osoba zmarła pozostawiając w Polsce swoich najbliższych krewnych (małżonka, dziecko, rodziców, rodzeństwo lub dziadków). CARCADIA może zaoferować Państwu niezbędną pomoc w uzyskaniu tego świadczenia, zwłaszcza że organizacje odpowiedzialne za jego wypłatę czasami nie informują o takiej możliwości w przypadku pogrzebów osób zmarłych za granicą. Prosimy o kontakt (+48)  602 615 498 lub  601 396 914 celu uzyskania dalszych szczegółów.

Kremacja zwłok w Niemczech czy w Polsce?

Osoby wyjeżdżające do Niemiec, by polepszyć swój status materialny, nie zastanawiają się nad tym co stanie się w okolicznościach ich śmierci za granicą. W momencie utraty bliskiej osoby rodzina nie jest przygotowana psychicznie oraz finansowo na takie zdarzenie. Organizacja transportu i pochówku stwarza wiele problemów, dlatego przychodzimy z pomocą. Jedno z najczęstszych pytań to czy kremacja zwłok w Niemczech jest lepsza niż w Polsce? Czy będzie taniej? CARCADIA na podstawie swoich wieloletnich doświadczeń może stwierdzić, że kremacja poza terytorium Polski jest zdecydowanie droższa, ze względu na zmianę waluty na euro i szereg formalności, które trzeba załatwić w niemieckich urzędach. Są to kwoty rzędu 400-800 euro zależnie od rejonu. Dlatego zalecamy przewiezienie zwłok z Niemiec do Polski w trumnie transportowej i skremowania ciała zmarłego w Polsce.

Posiadamy własne krematorium w naszym domu pogrzebowym w Bełchatowie, dlatego polecamy zrobić to u nas. Skróci to czas do ostatniej ceremonii pożegnalnej nawet o tydzień, w przypadku gdy kremacja byłaby gdzie indziej. Oferujemy jedne z najlepszych cen w Polsce! 

Zakład Pogrzebowy CARCADIA ma w swojej ofercie przewóz zwłok z Niemiec do Polski w znacznie niższych cenach niż firmy pogrzebowe w Niemczech, dlatego zachęcamy do kontaktu z nami!

transport zwłok z europy

Jesteśmy gwarancją spokoju

Utrzymujemy stały kontakt z rodziną zmarłego podczas całego procesu przewozu ciała z Niemiec do Polski. Na podstawie otrzymanych informacji szacujemy czas ceremonii i przewidywaną datę pogrzebu w kraju ojczystym.  Jeśli chcesz, możemy zaprezentować Ci darmową, dokładną wycenę.  W przypadku transportu zwłok z innego kraju wymagane jest uzyskanie niezbędnych pozwoleń i uprawnień, a także uiszczenie odpowiednich opłat na rzecz władz.

Dzięki doskonałej znajomości przepisów jesteśmy w stanie z powodzeniem dopełnić wszelkich formalnych i prawnych trudności i sprowadzić zmarłego do kraju całkowicie zgodnie z prawem. Od wielu lat zajmujemy się importem zwłok z Niemiec i jest to bardzo poszukiwany interes.